Jak utrzymać żywą miłość w swoim małżeństwieCzy wiesz, że pary, które są małżeństwem przez długi czas i pozostają szczęśliwymi małżonkami mają coś wspólnego? Zwracają uwagę na swoje małżeństwo, regularnie wkładając w nie wysiłek i intencję. Małżeństwo wymaga pracy, niezależnie od tego, jak długo jesteś ze swoim partnerem. Nawet pary, które są razem od lat, nadal muszą podejmować celowy wysiłek, aby ich miłość była żywa i kwitnąca. Aby utrzymać iskrę rozpaloną w twoim małżeństwie, oto kilka wskazówek dotyczących utrzymania miłości żywej i kwitnącej w twoim związku.

Komunikuj się ze swoim partnerem bez oceniania

"Być zrozumianym jest piękne. Ale rozumieć jest boskie." - Khalil Gibran Kiedy komunikujesz się ze swoim partnerem, powinieneś robić to bez osądzania. Innymi słowy, powinieneś uważać, aby nie wydać wyroku na uczucia lub myśli partnera lub spróbować przekonać ich, że są w błędzie. Jeśli twój partner dzieli się z tobą swoimi uczuciami, szanuj je, nie oceniając ich uczuć. Mogą wyrażać coś, co jest dla nich ważne i co muszą wyrzucić z siebie. Kiedy komunikujesz się bez osądzania swojego partnera, pozwoli mu to czuć się bezpiecznie, aby otworzyć się i być z tobą szczerym. Pomoże im to również poczuć, że jesteś po ich stronie i że nie osądzasz ich.

Zarezerwuj czas na pielęgnowanie swojego związku

Pary, które regularnie pielęgnują swoje relacje, mają znacznie większe szanse na satysfakcjonujące, długoterminowe związki. Pielęgnowanie swojego związku może przybierać różne formy. Może to być robienie czegoś razem, co oboje lubicie, spędzanie czasu na rozmowach i poznawaniu się lepiej, lub po prostu cieszenie się swoim towarzystwem. Pielęgnowanie związku nie musi być czasochłonne. Może to być tak proste, jak codzienne siadanie z partnerem o ustalonej porze i prowadzenie wspólnej rozmowy lub wspólny spacer po kolacji każdego wieczoru. Kiedy odkładasz czas na zrobienie rzeczy dla swojego związku, twój partner poczuje się kochany i doceniony i będzie bardziej skłonny zrobić to samo dla ciebie.

Randka, nawet gdy nie masz na to ochoty

Regularne umawianie się ze swoim partnerem pomoże zachować świeżość, co pomaga utrzymać miłość przy życiu. Randki z partnerem nie oznacza, że musisz wyjść i wydać dużo pieniędzy w każdy weekend; oznacza to tylko, że podejmujesz regularny wysiłek, aby zaplanować coś ze swoim partnerem. Regularne randki nie muszą być drogie. W rzeczywistości może to być tak proste, jak pójście na wspólny spacer lub pójście do parku, lub możesz zrobić to jako sprawa rodzinna i zrobić coś jako rodzina. Regularne randki pomogą zachować ekscytujący związek. Pomoże wam obojgu pamiętać, co przyciągnęło was do siebie w pierwszej kolejności. Pomoże również wam obu uświadomić sobie, że nadal jesteście dla siebie ważni i że oboje zasługujecie na zabawę i ekscytujące rzeczy.