Na czym polega mezoterapia bezigłowa i jakiego sprzętu wymaga?Mezoterapia bezigłowa to nowoczesna alternatywa dla tradycyjnych mezoterapii – igłowej i mikroigłowej. Wyróżnia się wysoką efektywnością m.in. w redukcji zmarszczek, cellulitu i tkanki tłuszczowej, przywróceniu napięcia skóry i jej prawidłowego kolorytu itp. Jeśli planujesz wprowadzenie do oferty swojego salonu kosmetycznego mezoterapii bezigłowej, wybierz sprawdzone urządzenie renomowanego producenta.

Na czym polega mezoterapia bezigłowa?

Zasadniczym celem każdej mezoterapii jest wprowadzenie w głąb skóry preparatów odżywczych, nawilżających, poprawiających metabolizm itp. Mezoterapia bezigłowa wykorzystuje do tego zjawisko elektroporacji. Występująca w postaci impulsów fala elektromagnetyczna dociera do wnętrza skóry. Przenika do komórek, dzięki czemu działa na najgłębszym możliwym poziomie.

Podczas zabiegu mezoterapii bezigłowej wykonywana jest też mikrodermabazja – specjalny masaż, który pobudza naturalne procesy regeneracyjne skóry, a przy tym przygotowuje ją do lepszego wchłaniania składników aktywnych zawartych w preparatach.

Mezoterapia bezigłowa, jak sama nazwa wskazuje, w żaden sposób nie powoduje przerwania ciągłości naskórka. Nie ma tu igieł ani mikroigieł, typowych dla innych rodzajów mezoterapii. Dzięki temu zabieg ten może być z powodzeniem wykonywany także u osób o wrażliwej, skłonnej do podrażnień cerze.

Specjalistyczny sprzęt do mezoterapii bezigłowej

Wprowadzenie mezoterapii bezigłowej do oferty salonu kosmetycznego to bardzo dobry sposób na przyciągnięcie nowych klientek i klientów. Spośród wielu zabiegów, obecnie te najmniej inwazyjne cieszą się największą popularnością.

Przeprowadzenie profesjonalnego zabiegu wymaga zastosowania dedykowanego sprzętu. Urządzenie do mezoterapii bezigłowej, wyposażone w precyzyjne głowice i czytelne wyświetlacze, pozwala na sprawne wykonanie wysokiej jakości zabiegu, bez obawy o efekty uboczne.

Urządzenie do mezoterapii bezigłowej, a także inne narzędzia i sprzęty do salonu kosmetycznego, znajdziesz tutaj: https://cosmed24.pl/urzadzenia-kosmetyczne/. Wybór wysokiej jakości wyposażenia daje gwarancję świadczenia usług na wysokim poziomie.

Jakie efekty daje mezoterapia?

Mezoterapia bezigłowa to zabieg wykonywany przede wszystkim u osób, które chcą opóźnić procesy starzenia. Redukuje pierwsze zmarszczki, przywraca skórze elastyczność i odpowiednie napięcie. Sprawia, że cera poszarzała i matowa odzyskuje blask, niweluje cienie pod oczami, a także ujednolica koloryt.

Zabieg ten jest szczególnie polecany osobom zmagającym się z przesuszeniem skóry. Specjalistyczne preparaty przywracają komórkom nawilżenie, odżywiają je i regenerują. Jedną z wielu zalet mezoterapii bezigłowej jest możliwość dostosowania preparatu do indywidualnych potrzeb klientki lub klienta. Na podstawie przeprowadzonego wywiadu i oceny kondycji skóry, kosmetolog wybiera substancję zawierającą składniki aktywne odpowiadające konkretnym problemom. Profesjonalizm w połączeniu z wysokiej jakości sprzętem pozwala osiągnąć optymalny efekt zabiegowy.